Значення перемоги над фашизмом для українського народу

Останнім часом дехто робить спробу принизити Велику Вітчизняну війнурадянського народу до рівня радянсько-німецької. Однак факти свідчать, що війна була дійсно була народною вітчизняною. В ній вирішувалися питання про існування не тільки радянського суспільного устрою, але й самого українського народу. Коли б Червона Армія зазнала поразки, чого жадали німці й оунівці, то про будь-яку українську державність не могло бути й мови. німці хотіли знищити більшість населення України, інших перетворити в рабів.

Розуміння цього факту більшістю людей разом з їх патріотизмом і впевненістю, у справедливість існуючого в країні суспільного устрою об'єднало людей навколо радянського керівництва, обумовило масовий героїзм і самовідданість радянського народу. Понад дві тисячі українців були удостоєні звання героя Радянського Союзу, 31 з них – двічі, один – І. М. Кожедуб – тричі.

Перемога СРСР у війні з Німеччиною посилила радянську державу, її позиції на міжнародній арені. Україна, яка разом з Росією і Білорусією винесла на собі основний тягар війни, стала одним із засновників і членів ООН. Серед важливих результатів розгрому фашизму є об'єднання всіх українських земель у складі однієї держави. Перемога радянського народу була використана сталінськім режимом для свого зміцнення.

Отже, війна зумовила кардинальні зміни у суспільному житті України.

З одного боку, це велика розруха, та гігантські збитки, численні людські жертви. З іншого – з війною пов'язані завоювання Україною авторитету на міжнародній арені, зростання у людей свідомості та віри у свої сили, концентрація у межах однієї держави основної частини українських етнічних земель.